Коментари - Четвърт от населението в света е подложено на смъртоносни градски горещини | Времето.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Брей, какво чудовище се родило "смъртоносна градска горещина". Ти да видиш! Зелените шамани всеки ден достигат до ниви висоти на тъпотията!

ами горещините при селското население къде го забравихте

по селата вечерта захладнява и можеш да отпочинеш за другия ден . в СФ до 11:00 е 29 градуса

Тумбергов, явно нямаш елементарни познания по география и дори елементарна логика. Мианма не е град, а държава. Става въпрос за Янгон. Янгон, Банкок и Дака са толкова далеч от Екватора, колкото и Австралия. Тук не става въпрос за Екватор. По твоята логика в Джинджа (Уганда) трябва да измират ежедневно от високи температури. Проблемът с градската среда е практически липсата на охлаждане. Проста термодинамика. Глобалното затопляне способства за по-високи температури. Градското замърсяване на въздуха задържа горещия въздух в ниското. Бетона, липсата на растителност (макар, че и Банкок и Янгон са изключително зелени градове, за разлика то Дака), както и липсата на каквото и да е охлаждане при част от населението са просто перфектната буря, за да не издържи организма. Последните 2 години доказаха, че при определени условия на горещина и влажност на въздуха, дори и при добра хидратация човешките органи при здрави индивиди започват да прегряват и се стига до смърт.

Нормално, като се нагрее тоя асфалт и бетон, какво може да се очаква?

Столицата на Бангладеш от 1983 до 2016 г. е преживяла 575 млн. човекодни (броят на дните с опасно високи температури умножен по населението). КОЛКО МИЛИОНА ДНИ????!!! КОЙ ГО ПИСА ТОВА???? КОЛКО МОЗЪЧНИ КЛЕТКИ ИМА????!?

Не може да нямате някоя къщица - я от дядо или пра-дядо там... Е, може би трябва да постегнете туй-онуй, ама къде да прекарате горещите дни на хлад имате! Какво ви дреме за неграта, латиносите и останалите недочовеци?