Нобелистът по икономика се съмнява в глобалното затопляне

Уилям Нордхаус признава, че климатичните промени са дело на човешката дейност, но неглижира последствията от тях

Обратно в новината

Коментари - Нобелистът по икономика се съмнява в глобалното затопляне | Времето.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Да мрем заслужили сме си го

ТО ЗА ТАКИВА КРЕТЕНИ ВСИЧКО Е ПАРИ И САМО ПАРИ....

КАКВО РАЗБИРА ИКОНОМИСТ ОТ КЛИМАТ?

A нобелиста за МИР, се съмнява в нобелиста по Физика че атомна бомба съществува :) Незнам за тоя по икономика ама Барак-ата трябва за нобелист за война и тероризъм става да го обявят :)

Странна статия: в заглавието пише, че човекът е получил Нобелова награда (всъщност наградата за 2018 е дадена на двама за различни неща и този има само 1/2), а после се обяснява, че не е прав. Нобеловия комитет ли е от идиоти или авторът на статията е по-велик? Не съм чул ... може и авторът да има Нобел за критика

05.11.2018 - навън температурата е 16 градуса. И още има хора които си измислят доводи, че няма глобално затопляне, или че е минимално, или че не е причинено от човечеството, или че каквото и да направим не можем да променим нищо и за това по-добре нищо да не правим.

Най-големия климатолог сред икономистите е сигурно този.

изпитвам съмнение че комитета в последно време е съставен от идиоти.

Специалистът пък в глобалното затопляне се съмнява в световната икономика.

Приятелю, Ако си толкова наивен да мислиш, че твоя термометър ще отчете "глобалното затопляне", положението е страшно. И то не заради жегите... Аз съм на 50 години и съм играл като дете по тениска и къси гащи на 1 януари. Какво доказва това!? Четете бе хора, четете! Повишаването на температурите не е е еднократен и линеен акт. По-високи температури е имало много пъти в миналото и ще има много пъти в бъдещето. Както и по-ниски. Със и без човешка намеса... Не може да се мери с различни измервателни уреди, при различни условия (трева срещу асфалт например) (живачен(спиртен) срещу електронен термометър) и да се очакват еднакви резултати. Как се изчисляват средногодишните температури (с еднакви по брой и часови интервал измервания ли)? Най-важното е кой финансира изследването и за какви резултати плаща. Не се ли съмняваш в учен, чийто доходи зависят от "доказването" на "глобалното затопляне"? Аз съм чувал от "гумаджии", че всесезонна гума НЯМА. Но големи производители на гуми странно защо си прозивеждат, че даже и монтират на нови автомобили точно такива гуми...

Слънчевата активност е от решаващо значение за климата и температурата на Земята, температурата на Слънцето е 4 милиона градуса. Тя е циклична, хората трябва да се приспособяват към тези цикли, а не да пълнят джобовете на алчни политици от зелените и на свързани фирми.

Та кви хапчета пиеш ? За един приятел питам ..

Няма Глобално затопляне причинено от човека - всичко е Слънчеви цикли - и на Венера и на Меркурий и на останалите планети се наблюдава СЪЩОТО затопляне или захлаждане в съответствие с циклите на Слънцето!!! Всичко е ЛЪЖА, за да ни рекетират ционистите - да им плащаме РЕКЕТ и да съсипват икономиките ни!!!

Става много смешно като се цитират някакви смешници , па били и те нобелови лауреати. Икономиката е толкова далеч от науката колкото циганин (опа-а-а грешка, ром) от оперите на Моцарт.

Какъв наглец. Как изобщо смее да се съмнява в глобалното затопляне този дебил,при това нобелов лауреат?!

точно така!

Няколко огромни тръби, които да духат въздух от полюсите към екватора решават проблема на затоплянето, обаче нищо не се прави. Следователно въпроса се свежда само до лалане и усвояване на събраните пари.

zeddd

хахахахааааахахха Добър виц.

zeddd

То активността на слънцето е циклична (11 години), така е, ама то сега влиза в покой, т.е. грее по-слабо, а на Земята средната годишна температура не спира да расте. Защо ли? Отделно има и по-голяма цикличност, от хиляди години, където се редувам много топъл климат с мини ледникови епохи. За последните сто години човечеството е вдигнало температурата на Земята с толкото, колкото тя би трябвало да се покачи за период от над хиляда години.

,,Как се изчисляват средногодишните температури (с еднакви по брой и часови интервал измервания ли)?,, Да точно така се измерва, през 8 часа в едни и същи часове, спрямо слънцето, а не часовите зони. Данните за денонощията формират средната месечна , а месеците средногодишната. Това с тръбите е ,,интересно,, а няма ли топъл въздух от тропиците да се насочи към Арктика за да се изравни налягането? Такива ,,тръби,, има и то с доста по-добър топлоносител от въздуха- с вода, океанските течения(гълфстрим)