През първия ден на работната седмица над по-голямата част от страната ще бъде много топло за април, с температури, характерни за края на месец юни.
Те ще са винтервала от 26 до 31 градуса.
Ще има променлива облачност, с тенденция към увеличение, но все още предимно средна  и висока.

Във вторник от северозапад над страната ни ще започне да нахлува по-студен въздух.
На места ще превали и прегърми, а температурите ще започнат да се понижават.



Това няма да бъде кратък процес, подобен на досегашните през април, а ще сложи начало  на продължителен период на по-хладно и неустойчиво време, с температури около обичайните за месеца - до около 20 градуса, но в много дни и по-ниски.
В някои дни на втората половина на седмицата, дневните температури няма да превишават съществено 15 градуса, а по високите полета и котловини, както и в някои североизточни райони има и вероятност при изясняване и стихване на вятъра от слаби слани.
Повече подробности очаквайте в следващите дни.

Все още е рано да се даде точна прогноза за Великден, но съществува немалка вероятност лошото време да се задържи и  в последните дни на месеца.



 
ИЗБРАНО